فيليموباکس» مي‌خواهد سهم استريمينگ روي تلويزيون را افزايش دهد

«فيليموباکس» مي‌خواهد سهم استريمينگ روي تلويزيون را افزايش دهد

«فيليموباکس» محصول جديدي از خانواده فيليمو؛ سرويس موفق اين روزهاي هلدينگ صبا ايده است که روز گذشته (?? مرداد) از آن رونمايي شد. فيليموباکس در واقع اولين محصول سخت‌افزاري اين هلدينگ است که به گفته محمدجواد شکوري مقدم، مديرعامل هلدينگ صباايده قرار است سهم استريمينگ روي تلويزيون‌‌‌هاي صفحه بزرگ کشور را که در مقايسه با کشور‌هاي ديگر بسيار اندک است، افزايش دهد. آنطور که شکوري مقدم به پيوست مي‌گويد در غياب شکل‌ نگرفتن بازار فروش باکس براي استريمينگ روي تلويزيون‌هاي هوشمند، آنها تصميم به ورود در اين بازار را گرفته‌اند.

شما مي‌توانيد براي خريد اندرويد باکس فيليمو يا اطلاع از آخرين قيمت اين محصول به سايت ديجي کالا مراجعه کنيد

به گزاش پيوست، فيليموباکس آنطور که در جزييات امکانات آن آمده، قدرت پخش تصاوير با کيفيت 4K و پشتيباني از ?? فريم در ثانيه را دارد در طراحي اين دستگاه از پردازنده‌ي چهار هسته‌اي و ?? بيتي AMLogic S905X2 دو گيگاهرتزي و حافظه RAM از نوع DDR4 و ?? گيگابايت حافظه داخلي EMMC براي بهره بردن از عملکردي سريع و با ثبات استفاده شده است. وضوح بالاي تصاوير، سرعت بالاي پردازش و نمايش ويديوها، جست‌وجوي صوتي از طريق کنترل بلوتوث و از راه دور، امکان بهره‌گيري از سرويس‌هاي گوگل از جمله دستيار گوگل و پلي‌استور گوگل و همچنين دسترسي به تمام محتواهاي سرويس وي‌اودي فيليمو با يک سال اشتراک رايگان از جمله ويژگي‌هاي اين دستگاه تازه عرضه شده به بازار است.

اين دستکاه حالا براي پخش تمام محتواي فيليمو روي تلويزيون‌ با قيمت ??? هزار تومان در اختيار کاربرانش قرار مي‌گيرد. قيمت اين محصول در کنار جاي نگرفتن گسترده استفاده از دستگاه‌هاي باکس در سبد خانواده‌ها اين سوال را ايجاد مي‌کند که چرا فيليمو به سمت توليد باکس مخصوص خود رفته است.

 

فيليموباکس با اشتراک يک ساله رايگان فيليمو با قيمت ??? تومان به فروش مي‌رسد

محمدجواد شکوري مقدم، مديرعامل هلدينگ صباايده در مورد دليل رفتن فيليمو به سمت توليد باکس مخصوص خود به پيوست گفت: «دليل اين اتفاق کاملا روشن است. آمارها نشان مي‌دهد سهم استريمينگ کشور روي تلويزيون تنها ?? درصد است و اين در حالي‌ است که در دنيا اين سهم بين ?? تا ?? درصد گزارش شده است. اوضاع استفاده از باکس براي استريمينگ در دنيا خوب است اما در ايران چندان به آن توجه نشده و بازار خوبي براي فروش آن شکل نگرفته است. به همين دليل ما تصميم گرفتيم که توليد و استفاده از باکس براي استريمنيگ روي تلويزيون را گسترش دهيم.»

درحالي محصول سخت‌افزاري فيليمو روانه بازار شده که براساس ادعاي شکوري استفاده از باکس چندان در ايران با استقبال همراه نشده است، در اين شرايط اين سوال پيش‌ مي‌آيد که چگونه قرار است از باکس فيليمو با قيمت ??? هزار تومان استقبال شود. شکوري در پاسخ به اين سوال توضيح داد: «براي اين از باکس استقبال نشده که بازار آن در کشور شکل نگرفته از سمت ديگر قيمت اين محصول به خاطر امکانات قابل قبولي که دارد در مقايسه با محصولات ديگر بازار بسيار منطقي و مناسب است و ما محصولي را در اختيار کاربران مي‌گذاريم که در مقايسه با محصولات ديگر اين بازار هم از نظر قيمتي و هم از نظر کيفيتي مناسب است.»
او ادامه داد: «حتي در اين زمينه مي‌توانم با توجه به پشت سر گذشتن مراحل آزمايشي استفاده از اين باکس بگويم که کاربران تجربه بسيار متفاوتي از تماشاي فيلم و سريال از طريق باکس فيليمو  را روي تلويزيون تجربه خواهند کرد؛ هم از نظر کيفيتي هم از نظر محتواي غني که در اختيار دارند.»

اما فيليموباکس آنطور که مديرعامل هلدينگ صباايده مي‌گويد در چين توليد مي‌شود ولي در برنامه‌هاي آينده اين هلدينگ در نظر دارد تا خط توليد اين محصول را در داخل نيز راه‌اندازي کند تا تعداد بيشتري دستگاه و با قيمت مناسب‌تري در اختيار مصرف‌کنندگان قرار بگيرد.

شکوري در پاسخ به اين سوال که با توجه به نداشتن تجربه اين مجموعه در بخش بازار سخت‌افزار کار فروش و پشتيباني از اين محصول براي آنها سخت نخواهد بود گفت: «در زمينه فروش و پشتيباني از اين محصول با يکي از شرکت‌هاي همکار خودمان مسائل را پيش‌ مي‌بريم که در اين زمينه سابقه خوب و قابل قبولي دارد.» شکوري تاکيد مي‌کند که آنها اصراري براي ورود به اين بخش بازار سخت‌افزار نداشته‌اند و اگر بازار توليد يا فروش باکس در ايران رونق داشت آنها با بازيگراني که در اين عرصه محصولات با کيفيت و استانداردي داشتند قرارداد همکاري منعقد مي‌کرد.


لينک منبع

 

 

برچسب ها: فیلیموباکس»,می‌خواهد,سهم,استریمینگ,روی,تلویزیون,را,افزایش,دهد,
[ يکشنبه 13 مهر 1399 ] [ 18:03 ] [ kavoosifar ]
[ ]